Lohrien FCI
HOME ˇ O NAS ˇ PSY/MALE ˇ SUNIE/FEMALE ˇ SZCZENIĘTA/PUPPIES ˇ CHAMPIONY LOHRIEN ˇ KONTAKTNiedziela, Maj 09, 2021
SHELTIE LOHRIEN -FACEBOOK

SHELTIE Lohrien - FACEBOOK
kliknij obrazek
Nawigacja
HOME

O NAS

OWCZAREK SZETLANDZKI

WZORZEC SHELTIE

PSY/MALE

SUNIE/FEMALE

SZCZENIĘTA/PUPPIES

CHAMPIONY LOHRIEN

Zasady nabycia psa

WETERANY

TĘCZOWY MOST

KONTAKT

IN HONOR OF BEATA ZIEMNICKA


Zasady nabycia psa
HOME >>klik<<

ZASADY NABYCIA PSA Z HODOWLI LOHRIEN

I. ZASADY PODSTAWOWE (UMOWA PRZEKAZANIA PRAW WŁASNOŚCI)

A/ NALEŻY MIEĆ NA UWADZE, ŻE WSZELKIE ODSTĘPSTWA OD UMOWY MUSZĄ MIEĆ SWÓJ ODRĘBNY ANEKS

B/ UMOWA OBOWIĄZUJE PRZEZ CAŁY OKRES ŻYCIA I JEST ONA POŚWIADCZENIEM NABYCIA/PRZEKAZANIA PRAW WŁASNOŚCI PSA

C/ NALEŻY PAMIĘTAĆ, ŻE PODPISUJĄC UMOWĘ ZOBOWIĄZUJEMY SIĘ DO PRZESTRZEGANIA ODPOWIEDZIALNOŚCI FINANSOWO – CYWILNO - KARNEJ


II. UMOWA ZAWIERA:

A/ DANE PERSONALNE HODOWCY/NOWEGO WŁAŚCICIELA - DANE Z DOWODÓW OSOBISTYCH

B/ ZADATEK WE WCZEŚNIEJ USTALONEJ POMIĘDZY STRONAMI WYSOKOŚCI, MUSI BYĆ WPŁACONY NA KONTO HODOWCY NALEŻY PAMIĘTAĆ, ŻE JEST ON BEZZWROTNY W RAZIE WYCOFANIA SIĘ NOWEGO WŁAŚCICIELA.


III. HODOWCA MA OBOWIĄZEK/PRAWO

A/ - HODOWCA MA OBOWIĄZEK POINFORMOWANIA O SPECYFICE RASY (CHOĆ ZAKŁADAM, ŻE KUPUJĄCY DOBRZE WIE NA JAKĄ RASĘ SIĘ DECYDUJE) -HODOWCA MA PRAWO ODEBRANIA PSA ZE SWOJEJ HODOWLI JEŻELI UZNA, ŻE NABYWCA NIE STOSUJE SIĘ DO ZALECEŃ I ZACHODZI PODEJRZENIE O ZNĘCANIU SIĘ NAD ZWIERZĘCIEM (W TYM ZŁY STAN ZDROWIA, ŁAŃCUCHOWY TRYB ŻYCIA, ZŁY STAN PSYCHICZNY, ZANIEDBANIE SZCZEPIEŃ OBOWIĄZKOWYCH ITD.) NALEŻY PAMIĘTAĆ, ŻE ZA ODBIÓR PSA ZE SWOJEJ HODOWLI HODOWCA NIE PONOSI KOSZTÓW

B/-HODOWCA MA OBOWIĄZEK ZGODNIE Z ZALECENIAMI ZWIĄZKU KYNOLOGICZNEGO W POLSCE –WRĘCZYĆ NABYWAJĄCEMU KSIĄŻECZKĘ ZDROWIA, ORYGINALNĄ METRYKĘ, KTÓRA ZAWIERA DANE W TYM NR TATUAŻU EW. MIKROCHIP ORAZ INNE DOKUMENTY JEŚLI PIES TAKIE POSIADA JEDNOCZEŚNIE HODOWCA POTWIERDZA, ŻE DANE ZAWARTE W METRYCE SĄ ZGODNE Z FAKTYCZNYM POCHODZENIEM PSA.

C/-HODOWCA GWARANTUJE, ŻE PIES Z TEJ HODOWLI JEST WŁASNOŚCIĄ OSOBISTĄ I NIE JEST OBCIĄŻONY WSPÓŁWŁASNOŚCIĄ D/- HODOWCA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO MOŻLIWOŚCI ODMÓWIENIA SPRZEDAŻY PSA BEZ PODANIA PRZYCZYNY – WÓWCZAS NASTĘPUJE ZWROT ZADATKU.

D/-HODOWCA ZASTRZEGA, ŻE PIES/SUKA Z HODOWLI „LOHRIEN” NIE MOŻE BYĆ ROZMNAŻANY NIEZGODNIE Z PRZEPISAMI ZWIĄZKU KYNOLOGICZNEGO W POLSCE, TYM SAMYM ZOBOWIĄZUJE PRZYSZŁEGO WŁAŚCICIELA DO SPEŁNIENIA WARUNKÓW HODOWLANYCH .

E/-W PRZYPADKU, GDY WŁAŚCICIEL BĘDZIE CHCIAŁ ZBYĆ PRAWA WŁASNOŚCI PSA/SUKI Z PRZYDOMKIEM „LOHRIEN”, HODOWCA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO PIERWSZEŃSTWA DO ODBIORU PSA/SUKI W WYSOKOŚCI. ¼ KWOTY NABYCIA.

F/-WPRZYPADKU ZWROTU HODWCA MA OBOWIĄZEK PRZYJĄĆ PSA/SUKĘ BEZ PONOSZENIA KOSZTÓW.

G/-HODOWCA NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WADY I CHOROBY WYKRYTE PO PRZEKAZANIU PRAW WŁASNOŚCI – DOTYCZY TO TAKŻE CHORÓB GENETYCZNYCH.


IV. OBOWIĄZKI I PRAWA NABYWCY

A/-NABYWCA WPŁACAJĄC ZADATEK MA PRAWO DO REZERWACJI PSA/SUKI, A TAKŻE MA PRAWO DO ZWROTU ZADATKU W CAŁOŚCI, W PRZYPADKU, GDY HODOWCA NIE WYWIĄŻE SIĘ Z REZERWACJI.

B/-W PRZYPADKU REZYGNACJI Z REZERWACJI NABYWCA NIE MA PRAWA DO ZWROTU ZADATKU

C/- NABYWAJĄC PSA/SUKĘ Z HODOWLI „LOHRIEN”, NABYWAJĄCY ZOBOWIĄZUJE SIĘ DO TRAKTOWANIA ZWIERZĘCIA GODNIE, I JEST ŚWIADOMY KONSEKWENCJI WYNIKAJĄCYCH Z KODEKSU KARNEGO .

D/-OBOWIĄZKIEM NABYWCY JEST POINFORMOWANIE HODOWCY O CHĘCI ZBYCIA PSA/SUKI – TYM SAMYM ZOBOWIĄZUJE SIĘ ON DO ODSTĄPIENIA HODOWCY PSA/SUKI W WYS ¼ WARTOŚCI NABYCIA.

E/-W PRZYPADKU, GDY CHCE ZWRÓCIĆ PSA/SUKĘ HODOWCY – ZWROT TEN NASTĘPUJE BEZ PONOSZENIA KOSZTÓW PRZEZ HODOWCĘ.

F/-PRZYSZŁEMU WŁAŚCICIELOWI PRZYSŁUGUJE PRAWO WGLĄDU DO PROTOKOŁU Z PRZEGLĄDU HODOWLANEGO (UWAGA, TO WAŻNE, BO PROTOKÓŁ TEN ZAWIERA TAKŻE WADY SZCZENIĄT WYKRYTE NA DZIEŃ PRZEGLĄDU).
POWRÓT NA STR.GŁÓWNĄ/ RETURN TO THE MAIN PAGE
KLIKNIJ TEKST / CLICK TEXT


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Fotograf Daniel Ziemnicki -nie kopiować zdjęć bez zgody ich autora

Link do strony fotorelacji z wystaw psów - kliknij obrazek SpecDog
mail: specdog@go2.pl E-MAIL DO Fotografa

45187 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005


Załóż : Własne Darmowe Forum | l1 pomoc | pomiary | cbd | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie